KONCERT PSALMÓW

W WIELKOOCKIM KOŚCIELE

Powrót

 

 

11 września 2003 o godzinie 17:30 odbył się w wielkoockim kościele parafialnym pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP oraz św. Andrzeja Apostoła koncert Psalmów (Tehilim) śpiewanych w języku oryginału, czyli po hebrajsku. Wykonawczynią była izraelska artystka, pani Tova Ben-Zvi z Tel Awiwu. Na fortepianie i darbuce akompaniował jej pan Józef Gawrych.

 

Organizatorami koncertu byli: Stowarzyszenie na rzecz Odnowy Zabytków Kultury Żydowskiej w Powiecie Lubaczowskim, Parafia Rzymsko-Katolicka w Wielkich Oczach oraz Powiatowe Centrum Kultury i Sportu w Lubaczowie. Poza wielkooczanami w koncercie uczestniczyli także mieszkańcy Cieszanowa, dzięki wyjazdowi zorganizowanemu przez: Koło Polskiego Towarzystwa Historycznego w Cieszanowie, Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Cieszanowie oraz Komisję Oświaty i Kultury Rady Miejskiej w Cieszanowie.

 

Specjalne podziękowania za zorganizowanie koncertu należą się panu Bogdanowi Lisze, prezesowi Stowarzyszenia, i księdzu proboszczowi wielkoockiej parafii, Józefowi Florkowi, za życzliwe udostępnienie pomieszczeń świątyni.

 

Dzięki życzliwości pana Andrzeja Gryniewicza przedstawiam poniżej kilka wykonanych przez niego zdjęć z koncertu:

(wszelkie kopiowanie lub powielanie zdjęć bez zgody autora zabronione Andrzej Gryniewicz)

 

Pani Tova Ben Zvi

Ksiądz Józef Florek w roli konferansjera

Artystka na tle ołtarza

Frekwencja dopisała ...

 

Powrót