WIELKIE OCZY W WIELKIEJ EUROPIE, 2004

 

KAROLINA GRYNIEWICZ

 

Wielkie Oczy w wielkiej Zjednoczonej Europie będą wyglądały jak mały zagubiony punkcik na mapie świata.

Z dniem 1 maja 2004r. po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej nasza miejscowość z pewnością będzie się rozwijać na korzyść mieszkających tutaj ludzi, jak również turystów zwiedzających okolice.

Tutejsza młodzież rozwinie swoje zainteresowania i talenty dzięki kółkom zainteresowań i wymianie międzynarodowej uczniów ze szkół np. Niemiec. Obcokrajowcy poznawać będą historie powstania nazwy Wielkie Oczy, jakie były losy miejscowości przed, w czasie i po wojnie, jakie perspektywy na przyszłość mają obecne władze dotyczące rozwoju kulturalnego i umysłowego ludzi mieszkających obecnie w Wielkich Oczach.

Unia Europejska mam nadzieję pomoże nam w dążeniu do lepszego życia, podnoszeniu standardu wartości moralnych i duchowych.

Unia otworzy nam drzwi na szeroki świat, będziemy mieć możliwość zwiedzania obcych krajów bez zbędnych formalności.

Rolnicy z naszej wsi otrzymają dotacje umożliwiające podnoszenie wydajności gospodarstw, zmechanizowanie ich, a co za tym idzie plony będą większe, a rolnicy zadowoleni, polepszą się ich warunki bytowe.

Utworzone zostanie przedszkole, w którym młode matki zostawią dzieci i podejmą pracę spokojne o bezpieczeństwo swoich pociech.

Niektórzy ludzie zbyt pesymistycznie podchodzą do tego, że nasz kraj przystąpił do Unii Europejskiej, ale ja uważam, że należy być optymistą, podejmować nowe wyzwania, rozwijać się, pogłębiać wiedzę i wierzyć w to, że będzie coraz lepiej, a będzie tak na pewno jeśli wszyscy staną się dla siebie mili i przyjacielscy. Ponieważ wciąż jest międzyludzka rywalizacja i zdobywanie korzyści materialnych, a przecież nie tylko pieniądze i sława są w życiu najważniejsze. Myślę, że każdy powinien starać się, aby było lepiej nam wszystkim, żyło się dostatniej w pełnej radości i szczęścia rzeczywistości.

Unia otwiera przed nami drzwi do całej Europy, nowe perspektywy na rozwój intelektualny, a nasza miejscowość ma szansę rozwinąć się: otworzyć szlaki turystyczne, organizować kolonie, wycieczki, festyny.

Szkoły otworzą swoje podwoje dla wszystkich chętnych do nauki i zdobywania wiedzy, bo w dzisiejszych czasach ważny jest człowiek wykształcony, znający swoją wartość, umiejący posługiwać się językami obcymi, znajomością komputerów.

Licznie organizowane kursy, wszelkiego rodzaju kółka zainteresowań, pomogą w zdobyciu wszystkiego o czym marzy przeciętny człowiek.

Przede wszystkim zostaną utworzone nowe miejsca pracy, w miejscu starych zaniedbanych gospodarstw powstaną nowe nowocześnie urządzone tzw. ,,farmy gospodarcze”.

Mieszkańcy zadowoleni z życia będą naprawdę bardziej rozwojowi i otwarci na cały świat.

Nasze Wielkie Oczy zabłysną i staną się znane nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami. Z małego punkcika na mapie zajaśnieją jak gwiazda na niebie, a sława o życzliwości mieszkańców i pięknym położeniu wsi rozniesie się na szeroki świat.

Widzę same pozytywne cechy przystąpienia do Zjednoczonej Europy.